از زمان آغاز فروش اسمارت‌فون‌های پرچم‌دار سری گلکسی S20 مدت نسبتا زیادی گذشته است و اکنون به تدریج در حال نزدیک شدن به موعد رونمایی از مدل‌های جانشین این هندست‌ها هستیم. بر اساس پیش‌بینی‌ها سری جدید پرچم‌داران سامسونگ تحت‌عنوان سری گلکسی S21 عرضه خواهند شد. اکنون تصاویر مربوط به یکی از مدل‌های این سری در فضای اینترنت منتشر شده است.

اکنون بایستی خاطرنشان کرد که شایعات پیشین از عدم اعمال هرگونه تغییرات ویژه در طراحی گلکسی S21 حکایت داشتند و تصاویر جدیدا منتشر شده نیز نشان‌دهنده همین موضوع هستند. بر این اساس پنل جلویی گلکسی S21 از شباهت بسیار زیادی با گلکسی S20 برخوردار بوده و طراحی پنل پشتی و ماژول دوربین آن نیز شباهت فراوانی با گلکسی نوت ۲۰ دارد. همچنین وجود قلم S Pen در سری گلکسی S21 مهم‌ترین وجه تمایز آن نسبت به گلکسی S20 محسوب می‌شود. بر اساس شایعات متعدد و مداوم سال آینده شرکت سامسونگ از نسل جدید اسمارت‌فون‌های گلکسی نوت رونمایی نخواهد کرد. بدین‌ترتیب قلم S Pen صرفا در سری گلکسی S (حداقل یک یا چند مدل برتر از این سری) قابل دسترس خواهد بود.

مشخصات باتری به‌کارگیری شده در اسمارت‌فون‌های آینده گلکسی S21 و گلکسی S21 پلاس سامسونگ

پس از معرفی سری پرچم‌دار گلکسی نوت ۲۰ سامسونگ فرآیند افشای اطلاعات پیرامون دستگاه‌های اصلی تولیدکننده کره‌ای در اوایل سال ۲۰۲۱ یعنی سری گلکسی S21 با سرعت بیش‌تری آغاز شد. این‌بار گوشی‌های گلکسی S21 و گلکسی S21 پلاس سامسونگ در پایگاه داده آژانس رگولاتوری چین موسوم به ۳C رویت شدند. این پدیده نشان می‌دهد که گجت‌های مذکور موفق به دریافت گواهینامه ۳C شده‌اند.

اسناد مربوط به گواهینامه دربردارنده اطلاعات محدودی بوده و صرفا به جزئیات مربوط با باتری‌ها اشاره نموده‌اند. بر این اساس گلکسی S21 پلاس با شماره مدل SM-G996 مجهز به یک باتری با لیبل EB-BG996ABY و ظرفیت ۴۶۶۰ میلی‌آمپرساعت خواهد بود؛ در حالی‌که گلکسی S21 با شماره مدل SM-G991 از یک باتری ۳۸۸۰ میلی‌آمپرساعتی با لیبل EB-BG991ABY بهره خواهد برد.

هیچ یک از ۲ باتری فوق توسط سامسونگ تولید نخواهند شد. در واقع یک کمپانی چینی با نام Ningde Amperex Technology Limited مسئولیت تولید آن‌ها را بر عهده خواهد گرفت. ظرفیت اسمی این باتری‌ها احتمالا از ظرفیت عملیاتی آن‌ها (ارقام فوق) بیش‌تر خواهد بود.

برای مقایسه جالب است بدانید که گلکسی S20 پلاس مجهز به یک باتری با ظرفیت عملی ۴۳۷۰ میلی‌آمپرساعت و ظرفیت اسمی ۴۵۰۰ میلی‌آمپرساعت است. لذا می‌توان حدس زد که ظرفیت اسمی باتری مورد استفاده در گلکسی S21 پلاس معادل ۴۸۰۰ میلی‌آمپرساعت خواهد بود. همچنین ظرفیت عملی باتری به‌کارگیری شده در گلکسی S21 مشابه با گلکسی S20 است؛ لذا ظرفیت اسمی این ۲ باتری نیز احتمالا یکسان بوده و برابر با ۴۰۰۰

نوشته تصاویر سامسونگ گلکسی S21 همراه با قلم S Pen منتشر شد اولین بار در اخبار فناوری و موبایل پدیدار شد.

منبع

تمامی مطالب به صورت rss از وب سایت های مرجع دریافت شده است .
0دیدگاه

ارسال نظر